Поради від Пана Агрохімовича

Як захистити посіви від лободи білої
Як захистити посіви від лободи білої
Опубліковано: 31 Травня 2022

Лобода біла (Chenopodium album) багатьом добре знайома. Більш поширена назва – лобода. Це невибагливий бур’ян, відомий у всьому світі. Він проростає на будь-якому грунті, засмічує всі культури, переважно просапні, а також сади, виноградники, росте біля жител, вздовж доріг, лісосмуг тощо.

Марь біла – однорічна трав’яниста рослина, що досягає у висоту до двох метрів. Його листочки з обох боків покриті білим борошнистим нальотом. Краю у них нерівні, за формою нагадують витягнутий ромб. Суцвіття зібрані у довгі волоті (до 40 см). Період цвітіння лободи починається в середині липня і триває до вересня.

Бур’ян неймовірно плідний і сильно засмічує землю. В одній рослині може дозріти більше тисячі насінин. При цьому вони здатні, в очікуванні сприятливих умов, тривалий період зберігатися в землі. Лобода – це бур’ян, який необхідно знищувати. При активному проростанні він завдає серйозної шкоди посівам культурних і засмічує прибудинкову територію.

Насіння зберігають свої якості схожості не тільки в землі. У шлунку птахів і тварин, вони не втрачають свої властивості. Потрапляючи на землю з послідом, насіння в сприятливих умовах легко проростають. Це доводить живучість і невибагливість зерен. Щоб бур’ян не знищив ваше насіння кукурудзи, або недавно посаджене просо, необхідно боротися з ним за допомогою грунтових препаратів групи триазинів.

З метою збільшення ефективності використання гербіцидів для контролю лободи також рекомендую не допускати її переростання. Для цього потрібно завчасно провести обробіток гербіцидами у фазу розвитку першої пари справжніх листків. Крайня межа — дві пари. Пізніше проблема буде вже складною і потребуватиме індивідуальних рішень у кожному окремому випадку.

Обробку краще проводити у ранішні години. Якщо є прогноз на дощ найближчими днями й можливість відкласти обробку, то більш ефективною вона буде після дощу.

За можливості, поєднуйте у баковій суміші не менше двох діючих речовин. Це посилить їх дію та зменшить ризик виникнення чи посилення резистентності.

Обов’язково використовувати ПАР. Це зменшить поверхневий натяг крапель робочого розчину та хоча б частково змиє восковий наліт. Або додайте у бакову суміш 5 кг/га карбаміду.

Забезпечте дрібнодисперсне розпилення. Це збільшить площу покриття та зменшить ризик стікання.

Які ж препарати будуть найдієвішими?

Альфа-Стар-Дуо – має розширений спектр контрольованих бур’янів, особливо таких як підмаренник чіпкий, амброзія полинолиста, лобода біла та ін., широкі строки застосування. Сумісний із більшістю пестицидів та рідких добрив. Відсутні обмеження у сівозміні.

Балерина – ефективний проти широкого спектра дводольних бур’янів, має високу швидкість дії та широке «вікно» застосування, контролює стійкі форми падалиці соняшнику. Відсутня післядії.

Отаман Екстра – швидке та більш повне проникнення в рослини бур’янів завдяки найвищій розчинності серед інших солей гліфосату. Краща ефективність в прохолодних та посушливих умовах. Надзвичайно швидка гербіцидна дія. Відсутність обмежень в сівозміні.

Агрітокс – стандарт ефективності проти усіх видів хвоща та берізки польової. Контролює падалицю ріпаку та соняшнику (в т.ч. стійку до ALS-інгібіторів). Активно поглинається листям бур’янів, поширюється системно по всій рослині.

Хармоні – економний контроль основних дводольних бур’янів. Незамінний гербіцид для захисту сої. Відсутність будь-яких обмежень у сівозміні. Селективний для всіх сортів сої, зернових колосових, льону та гібридів кукурудзи.

Більше порад та консультацій ви можете отримати від наших спеціалістів. Вдалих врожаїв та мирного неба!

Більше порад