Поради від Пана Агрохімовича

Як викорчувати та очистити заросле поле?
Як викорчувати та очистити заросле поле?
Опубліковано: 24 Березня 2023

Нині в Україні існує велика кількість занедбаних зарослих полів, фруктових садів та виноградників. Як то кажуть: «На словах це високорентабельні землі, а на ділі – збитки».

Очищення поля виконується у 2 етапи. Перший етап – перетворення біомаси в паливну тріску або дрова з можливістю подальшого використання. Другий етап є складнішим, адже вимагає більше роботи та клопоту. До нього входять: видалення пнів та коренів дерев, розчищення ділянки від бур’янів і чагарників.

Зазвичай люди корчують поля бульдозером, ескаватором, плантажним плугом, при цьому використовуючи велику кількість трудових резервів та дизельного палива. У підсумку можна отримати незаплановані додаткові витрати, великі ями на ділянці та гору пнів і коренів, які потребуватимусь утилізації. Крім того, існує великий ризик періодичних ремонтів дискової борони, можуть виходити з ладу сошники посівної машини. Під час посадки дана техніка може наштовхнутися на каміння і фрагменти коріння, що залишаться після боронування.

Альтернативою традиційному корчуванню є використання поверхневих мульчерів, які забезпечують виконання важкої роботи при цьому звільняючи людські ресурси.

Ці машини якісно розліснюють захаращені порослю поля або сади, корчують дерева та пні на земельній ділянці, подрібнюють каміння для того, щоб зробити ділянку придатною для с/г, видаляють зелені насадження та ін.

Для підсумкового максимально ефективного очищення території варто обов’язково врахувати унікальність кожної ділянки та підібрати індивідуальний підхід при виборі методу очищення.

Боротьба з багаторічними та високорослими бур’янами – справа відповідальна і важка. Тому якщо Ви хочете отримати надійний результат, то раджу додатково застосовувати гербіциди суцільної дії на основі солей гліфосату, такі як: Раундап, його замінники – Отаман, Геліос, Гліфовіт, Сокар, Тотал
та інші.

Зменшити норму витрати гліфосату та посилити дію у боротьбі з багаторічними широколисними та коренепаростковими бур’янами допоможе використання поверхнево активних речовин (прилипачів) та спільні бакові суміші з додаванням 2,4 Д, ефіру, флорасуламу або дикамби. Перелічені гербіциди, у допустимих нормах, зводять до мінімуму небезпечний вплив на навколишнє середовище і не завдають шкоди організму людини. Відмирання рослин відбувається протягом двох тижнів, за цей час руйнується їхня наземна частина і коренева система.

Переваги цих препаратів:

– швидке та надійне знищення багаторічних та коренепаросткових бур’янів,
які, до речі, не піддаються механічному нищенню;

– у ґрунті вони розкладаються на безпечні компоненти: вуглекислий газ,
фосфати, тому дозволяється висаджувати культурні рослини вже через 2-4
тижні після обробки ділянки.

Нагадаю, фахівці Торгового Дому “Агрохім” допоможуть вам з вибором ефективних препаратів.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад