Поради від Пана Агрохімовича

Як вибрати оптимальні строки сівби цукрових буряків
Як вибрати оптимальні строки сівби цукрових буряків
Опубліковано: 25 Березня 2024

Для дружного проростання насіння цукрового буряку, йому необхідно до 150-160% вологи від власної маси, а для дражованого насіння — навіть до 200%. З урахуванням тривалого вегетаційного періоду це має велике значення.

Оптимальні строки сівби цукрових буряків зазвичай припадають на кінець березня — початок квітня (до 12 квітня), коли ґрунт фізично готовий для посіву та температура досягає 5-6°C на глибині 8-10 см. При цьому важливо враховувати погодні умови та кліматичні особливості регіону», — пояснили в агродепартаменті.

Пізні строки можуть мати серйозні наслідки, серед яких розрідження сходів та недостатній врожай коренеплодів. Це здебільшого стає наслідком скорочення вегетаційного періоду, що призводить до технологічного недозрівання коренеплодів та зменшення врожаю.

Також одним з ключових аспектів є глибина сівби.

На ділянках з високоякісною підготовкою ґрунту та належним забезпеченням вологою, рекомендується глибина загортання насіння в межах 2-3 см. В умовах недостатнього зволоження або нестабільної погоди цей параметр може збільшуватися до 3-4 см.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад