Поради від Пана Агрохімовича

Як уберегти сходи озимої пшениці: ще кілька дієвих порад
Як уберегти сходи озимої пшениці: ще кілька дієвих порад
Опубліковано: 05 Жовтня 2022

Тривалі опади в вересні суттєво пригальмували жнива пізніх культур. Пригальмована й сівба озимих. Зокрема і через те, що соняшник, як основний попередник ще не зібраний. Однак там, де озимі вже відсіяли, потрібно подбати про осінній захист. Отож, поділюся ще кількома рекомендаціями щодо догляду за сходами озимої пшениці.

Насамперед рекомендую провести фунгіцидну обробку посівів від комплексу грибних хвороб, перш за все тих, що викликають гриби класу Дейтероміцетів (зокрема, збудник фузаріозу). Для їх контролю раджу застосувати фунгіциди з діючими речовинами беноміл, карбендазим, тіофанат-метил.

Для захисту від комплексу сисних шкідників — трипсів, цикадок, попелиць, озимої мухи, совок, хлібного туруна в суміші з фунгіцидами варто застосувати рекомендовані системні інсектициди. Це можуть бути інсектициди на основі діметоату, гамма-цигалотрину, тіаметоксаму, імідаклоприду, паратіон-метилу. 

При виявленні колоній мишей варто подбати про внесення родентицидів. Після внесення через 6-7 діб затопчіть нірки ногами і перевірте ефективність дератизації. Якщо нірки будуть знову відкриті, тоді проведіть повторну обробку іншими продуктами.

Нагадаю, найбільш дієві препарати вам порадять фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад