Поради від Пана Агрохімовича

Норми витрати карбонату кальцію і вапна для нейтралізації ґрунтової кислотності
Норми витрати карбонату кальцію і вапна для нейтралізації ґрунтової кислотності
Опубліковано: 25 Серпня 2023

Меліоранти — кальцієвмісні речовини, які застосовуються для нейтралізації ґрунтової кислотності. Втім, залежно від виду меліоранта, норма витрати різна.

Орієнтовно норми витрат карбонату кальцію для нейтралізації кислотності грунту встановлюють на підставі визначення рН сольової витяжки (в 1н КСІ або 0,05н СаСІ₂) і гранулометричного складу ґрунту.

Норми витрат карбонату кальцію залежно від рівня рН і гранулометричного складу грунту для доведення реакції грунтового розчину близько до нейтральної (рН 6,5)

Норми внесення карбонату кальцію

На практиці розрахунки значно спрощують. Для цього використовують наявний у господарстві меліорант і проводять не менше трьох вимірів активної кислотності у наважці грунту по 50 г або 100 г з додатковим вмістом різної кількості вапна. На підставі отриманих даних будують графік рН-буферності, за яким встановлюють, при яких навантаженнях вапняного меліоранта досягається потрібне значення рН ґрунту. На підставі цього розраховують необхідну норму внесення вапняного меліоранта на 1 га.

При внесенні у ґрунт фізіологічно кислих мінеральних добрив для протидії вторинному підкисленню ґрунтів також застосовують вапняні меліоранти.

Дози вапна, необхідні для нейтралізації фізіологічно кислих мінеральних добрив

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад