Поради від Пана Агрохімовича

Як працюють мікроорганізми, якщо поєднувати деструктори з іншими препаратами?
Як працюють мікроорганізми, якщо поєднувати деструктори з іншими препаратами?
Опубліковано: 21 Жовтня 2022

До складу деструкторів входять живі мікроорганізми. Тому, поєднуючи деструктори з іншими препаратами, рекомендовано зберігати їх у розчині з водою протягом 4-6 годин, а з концентратом добрив – не більше 3 годин.

Це загальне правило, але кожен окремий випадок потребує індивідуального підходу. Наприклад, безводний аміак — антагоніст всього живого, що є в ґрунті. Тож, після нього деструктори застосовують не раніше, ніж через 10-15 днів.

Внесення деструктора-оздоровлювача ґрунту заощаджує до 40% добрив, які витрачаються на розкладання рослинних решток. Наприклад, застосувавши КАС у поєднанні з деструктором, на кожному гектарі поля можна зекономити понад півтори тисячі гривень.

Крім того, підсиливши функції деструктора, можна витратити ще менше, а отримати — більше. Азотні добрива в дозі 0–10 кг/га д.р., додані до деструкторів, підсилюють деструктивну здатність мікроорганізмів. З іншого боку, їх роль можуть виконати гумати, котрі дають старт розвитку мікроорганізмів — деструктор працює.

Спільне використання прискорює процес розкладання пожнивних решток та забезпечує мікроорганізми азотом, особливо це відчувається на бідних ґрунтах. Можливі й інші варіанти поєднань.

Навесні, коли є волога, починається відновлення ростових процесів. Тоді від ґрунтових патогенів та інших хвороб захищає біодеструктори. Восени їх вносять для покращення фітосанітарного стану ґрунту та посилення деструкції.

Залежно від типу ґрунту, системи обробітку та інших умов, аграрії можуть створювати інші комбінації препаратів, що найкраще спрацюють у конкретних умовах.

Які деструктори будуть кращими саме для вас і з якими препаратами їх краще поєднувати, аби досягнути ращого ефекту, вам підкажуть фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїі та переможних вам рішень!

Більше порад