Поради від Пана Агрохімовича

Як підготуватись до збирання ріпаку
Як підготуватись до збирання ріпаку
Опубліковано: 19 Червня 2023

Перед збиранням ріпаку передусім потрібно проаналізувати специфічні особливості тих гібридів чи сортів озимого ріпаку, які посіяно в господарстві.

Це тривалість їх вегетації, особливості дозрівання насіння, вологовіддачі тощо. Орієнтуючись на ці маркери та час проходження ключових фаз розвитку рослин, можна запланувати орієнтовні терміни як початку дозрівання насіння, так і заходу комбайнів у поле.

За два тижні до запланованого початку збирання слід отримати більш-менш об’єктивний прогноз погоди на найближчий місяць. Найкраще для цього користуватися власною метеостанцією або ж даними професійної метеостанції компанії-партнера. Паралельно слід стежити за поточною вологістю як стручків ріпаку і насіння, так й інших частин рослин на різних ярусах.

Вкрай важливо розпочати збирання в оптимальний час і без перевищення вологості насіння, яке може становити 3–4% і навіть більше. Це може істотно ускладнити збирання ріпаку та підвищити витрати на його післязбиральне дороблення.

У більшості випадку доцільним буде ухвалити рішення про десикацію посівів озимого ріпаку з метою пришвидшення висихання стручків та інших частин рослин. Однак головна мета десикації — синхронізувати дозрівання рослин на полі та стручків, розташованих у верхньому та нижньому ярусах на одній рослині ріпаку.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад