Поради від Пана Агрохімовича

Як не втратити верхні 5 см ґрунту під час обробітку
Як не втратити верхні 5 см ґрунту під час обробітку
Опубліковано: 19 Квітня 2024

Обробіток ґрунту варто виконувати, коли ґрунт перебуває у фізичній стиглості (це певний інтервал вологості ґрунту, за якого він під час обробітку без великих зусиль добре кришиться і не прилипає до ґрунтообробних знарядь). Обробіток стиглого ґрунту дає змогу одержувати найкращу якість за найменших енерговитрат.

Весняні обробітки слід проводити таким чином, щоб мінімізувати механічний вплив на ґрунт, зберегти структуру, яка утворилась внаслідок перемерзання, впливати тільки на зону загортання насіння (глибина), а також зберегти ґрунт від переущільнення, висихання та розпилення.

Про наслідки обробітку незрілого ґрунту – на прикладі конкретного поля:

Ось поле, де закриття вологи проведено було приблизно 3-4 тижні тому, і тут все гаразд, верхній шар вітер просушив, але буквально вже на глибині 1-2 см ми бачимо, що є волога, спровоковано ріст бур’янів, які забере передпосівна культивація. І можна спокійно сіяти. А ось інше поле, де було внесено карбамід, і  в бажанні його заробити в грунт, щоб були менші втрати, щоб добриво не лежало на поверхні під променями сонця, було запущено важку дискову борону, яка пішла по перезволоженому ґрунту на надмірній глибині. І через день ми маємо кар’єр, в якому видобувають щебінь і ці грудки вже може допомогти розбити тільки каток і дощ.

Отже, вкрай важливо попередньо оцінити зрілість ґрунту, його стиглість та те, наскільки він придатний до обробітку, на яку глибину можна з ним працювати. І цю глибину  ні в якому разі не можна перевищувати.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад