Поради від Пана Агрохімовича

Як не придбати фальсифіковані пестициди
Як не придбати фальсифіковані пестициди
Опубліковано: 26 Квітня 2023

Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобі із захисту рослин. Часто при виборі пестицидів у сільгоспвиробників перевагою є не якість, а ціна, чим часто користуються шахраї.

ПЕСТИЦИДИ ВІТЧИЗНЯНОГО, А ТАКОЖ ІНОЗЕМНОГО ВИРОБНИЦТВА, ЩО ЗАВОЗЯТЬСЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ПОВИННІ МАТИ ОФІЦІЙНУ ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ТА ВІДПОВІДАТИ ТАКИМ ВИМОГАМ:

висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;

безпечність для здоров’я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;

відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.

Основними видами підробок пестицидів є продаж генериків під назвою оригінальних препаратів; нелегальне фасування оригінальних продуктів; відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми; зниження вмісту діючої речовини; продаж замість оригінального препарату невідомих речовин.

На сьогодні в Україні близько 30% ЗЗР виявляються фальсифікатом. А неякісні засоби захисту призводять до:

екологічних проблем (отруєння грунту неякісними продуктами);

зниження врожайності сільгоспкультур;

отруєння працівників.

Щоб уникнути придбання неякісних пестицидів, слід дотримуватись основних правил:

купуйте засоби захисту рослин лише в офіційних дистриб’юторів;

вимагайте супровідні документи (сертифікати відповідності та інші), які підтверджують якість засобів захисту рослин, вони повинні супроводжуватись українською мовою;

при купівлі пестицидів звертайте особливу увагу на наявність інструкції до застосування, захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні показники на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки;

ніколи не купуйте підозріло дешеві, прострочені препарати у пошкодженій упаковці або без етикеток, розфасовані у медичну тару. 

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Тож, купувати ЗЗР і добрива необхідно лише в офіційних представників компаній-виробників.

Фахівці Торгового Дому “Агрохім” радо допоможуть вам в цьому.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад