Поради від Пана Агрохімовича

Як і коли сіяти соняшник
Як і коли сіяти соняшник
Опубліковано: 07 Лютого 2022

Усі знають, що соняшник сіється широкорядно, з міжряддями 50-60-70 см чи 45 см — це вже на ваш вибір, залежно від наявності висівної та збиральної техніки.

Особливо широкорядний висів актуальний у південних регіонах, де у фазі шести-семи листків соняшнику може різко піднятися температура повітря та починають з’являтися тріщини у ґрунті. Іноді вони можуть сягати до 70 см углиб. І, окрім посухи у верхньому шарі ґрунту, через тріщини волога випаровується і з глибших шарів.

А завдяки наявності міжряддя можна зробити так званий «сухий полив», тобто застосувати міжрядний обробіток, аби припинити втрачання глибинної вологи з глибини. Заодно й бур’яни можна знищити, які з’явились уже після гербіцидних обробок.

Нерідко, коли площі посівів досить великі, а техніки для одночасної сівби не вистачає, аграрії поспішають якомога раніше виходити в поле з сівалками. Однак я вапм раджу не поспішати, а дочекатися відповідних умов.

Згадаймо фізіологію рослин. Клітини починають ділитися за температури +7°С і вище. Тому, коли ми починаємо сіяти надто рано, насіння просто лежить у ґрунті, чекаючи своєї температури. А в цей час грибкові хвороби (для яких сприятливими є вже +3°С), починають над ним працювати. Тому й не завжди спрацьовує фунгіцидне протруєння насіння. Тож не варто відходити від традиційно рекомендованих для сівби +8°С.

Більше порад