Поради від Пана Агрохімовича

Як ефективно захистити кукурудзу від бавовникової совки
Як ефективно захистити кукурудзу від бавовникової совки
Опубліковано: 15 Вересня 2023

Бавовникова совка (Helicoverpa armigera) є небезпечним шкідником на кукурудзі. Її літ відбувається у два періоди: фаза 6-8 і до 12 листків кукурудзи; цвітіння — молочна стиглість.

Зазвичай для зони Лісостепу відкладання яєць у другий період відбувається з 1 по 2 декаду серпня, а відродження гусені від 2 декади серпня до кінця 1 декади вересня. Для півдня України (Миколаїв, Херсон, Запоріжжя) розвиток шкідника може відбуватися на 1-2 тижні раніше.

Найбільша шкідливість гусениць бавовникової совки припадає на кінець періоду наливу зерна качана. Пошкоджені совкою рослини уражаються переважно грибними захворюваннями: пухирчастою сажкою і фузаріозом качанів.

Поріг економічної ефективності обробки інсектицидами від бавовникової совки становить від 10 гусениць на 100 рослин. За деякими даним — 20–30 гусениць на 100 рослин. Поріг шкідливості комахи становить 20 штук яєць на 100 рослин.

Відкладання яєць бавовникової совки у другий період льоту, який є найбільш шкідливим через з’їдання кінців початків кукурудзи, відбувається з 1 по 2 декаду серпня, а відродження гусені — від 2 декади серпня до кінця 1 декади вересня.

Для проведення інсектицидного захисту проти лускокрилих шкідників, які пошкоджують кукурудзу у другій половині вегетації, до самого обприскувача є низка вимог:

Високий кліренс обприскувача — не менше ніж 1,8 м. З меншим кліренсом провести обприскування неможливо без значного пошкодження рослин і можливого виходу з ладу машини.

Діапазон висоти підйому штанги, достатній для обприскування високорослих культур.

Достатня ширина захвату та водночас стійкість штанги для продуктивного та якісного внесення препаратів.

Окрім цього варто звертати увагу на ширину коліс обприскувача. Важливо, що колеса та стійки коліс були вузькими — це зменшує витоптування та травмування рослин.

Гарних врожаїв та переможних Вам рішень!

Більше порад