Поради від Пана Агрохімовича

Як досягти максимальний результат від десикації сої
Як досягти максимальний результат від десикації сої
Опубліковано: 23 Серпня 2023

Десикація сої пришвидшує дозрівання, зменшує вологість зерна і дає змогу вчасно зібрати врожай. Втім, для успішного проведення десикації потрібно зважати на діючу речовину, температуру повітря і умови внесення.

Для ефективної десикації посівів сої рекомендовано віддавати перевагу препаратам на основі диквату. Дикват є контактною діючою речовиною, яка швидко поглинається рослинами та порушує процеси фотосинтезу, що призводить до руйнування мембран клітин, зневоднення та повного висихання рослин.

Гліфосати та диквати досить чутливі до якості води в робочому розчині. Для гліфосату оптимальний показник рН води становить 4,0-4,5, глюфосинату амонію — 5,5, диквату — 5,0. Якщо ж рН води вище 7,0, то ці речовини піддаються гідролізу.

Важливо проводити внесення десикантів за оптимальної температури повітря, яка становить 15-25°C. А крім того, зважати на умови внесення.

Обирайте відповідну техніку та високоякісні препарати для забезпечення максимальної ефективності десикації. Враховуйте умови їх внесення, щоб досягти оптимальних результатів у збиранні урожаю сої.

Наприклад, десиканти можуть «працювати» тільки на початку процесу фотосинтезу, а під дією ультрафіолетового випромінювання починають швидко руйнуватися. Тому найкраще десикацію проводити в ранкові або вечірні години.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад