Поради від Пана Агрохімовича

Вилягання озимої пшениці: чому варто проводити десикацію
Вилягання озимої пшениці: чому варто проводити десикацію
Опубліковано: 13 Липня 2023

У зв’язку зі зміною клімату, строки дозрівання сільгоспкультур зміщуються, що робить десикацію все більш популярною. В минулому році через пізнє збирання врожаю десикацію проводив кожен другий фермер. Кому ж потрібно проводити десикацію на полях?..

Існує декілька причин для проведення десикації:

нерівномірне дозрівання;

значне забур’янення культури;

потреба зібрати раніше;

десикація допомагає прискорити строки збирання врожаю, адже вона проводиться за 5-14 днів до збирання.

У результаті десикації пришвидшується достигання сільгоспкультур на 2-3 тижні, скорочуються витрати на післязбиральну досушку зерна, створюються умови для рівномірного дозрівання рослин культур на момент збирання врожаю, знищуються бур’яни. А крім того, стає можливим вчасно та ефективно підготувати поля під посів наступної культури у сівозміні.

Ще однією вагомою причиною вчасно провести десикацію — загроза вилягання. Збирати такий посів комбайн буде в 2-3 рази довше. Крім того, за такої ситуації пшениця буде мати різну вологість, а подекуди уражуватися патогенними грибами (через близкість нахилених рослин до землі і конденсат), що призведе то того, що елеватори знижуватимуть ціну на таке зерно. 

Є 2 типи дексикантів: прямі десиканти та гербіциди суцільної дії, що використовуються як десиканти. 

Прямі десиканти — це речовини контактної дії, активність яких триває 4-6 діб, вони швидко пригнічують оброблену рослину і висушують її надземну частину.

Гербіциди суцільної дії, що застосовуються перед збиранням врожаю, діють трохи інакше. Діюча речовина швидко поглинається рослиною і переміщується до коріння. У цьому випадку процес десикації може зайняти близько 10-12 діб.

Обидва типи десикантів вам допоможуть придбати фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад