Поради від Пана Агрохімовича

Увага на протруйники!
Увага на протруйники!
Опубліковано: 01 Травня 2023

Україну вже майже місяць заливають дощі. Ця небесна вакханалія незрідка супроводжувалася вкрай низькими температурами із різкими переходами майже до літніх значень. Такі метеорологічні умови – це ідеальне середовище для розвитку різноманітних захворювань рослин. Тим більш, що зима видалася доволі теплою, що означає, що більшість патогенів нормально перенесла цей період.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що зайти у поле реально аграрії змогли лише наприкінці квітня. Наразі частина господарств вже почала сіяти, а інші ще «добивають» передпосівний обробіток грунту та вносять мінеральні добрива.

Неможливість зайти у поле обприскувачем вже спровокувала певні проблеми із захворюваннями на озимих культурах і будемо сподіватися, що внесені наразі препарати забезпечать потрібний лікувальний ефект.

Цілком можливо, що природа розщедриться дощами і в травні, що знову ж таки може істотно ускладнити догляд за посівами вже ярових культур, зокрема, соняшнику, кукурудзи та сої. Зважаючи на наведені вище фактори, існує певна ймовірність, що і тут не все буде гаразд із контролем захворювань рослин. Навіть на кукурудзі, на котрій не заведено вносити фунгіциди.

Тому першочергову увагу під час підготовки посівного матеріалу слід звернути якраз на якісну обробку фунгіцидними протруйниками. Це мають бути препарати, до складу яких входить мінімум два компоненти, кожен із яких контролює свій спектр патогенів. Краще, щоб компонентів було більше і фунгіцидний протруйник був ефективним проти більшої кількості найбільш небезпечних захворювань конкретної культури.

Істотне значення має реальна тривалість дії препарату. Одна справа, коли це 15-20 днів, і зовсім інша, коли – 25-30 днів і більше. Якщо ми забезпечимо гарантовану можливість для насінини спокійно прорости і молодим сходам безпечно пройти ранні фази розвитку, не витрачаючи життєві сили на протистояння хворобам, це неодмінно позитивно позначиться на врожайності. І головне – можна буде не так переживати через те, що на перезволожений грунт не можна зайти обприскувачем чи трактором із причіпним агрегатом.

Поряд з цим слід пам’ятати, що найкраще оброблене насіння може бути передусім в заводських умовах. Відповідно, краще купувати вже готовий посівний матеріал відомих виробник, вже оброблене інсектицидним та фунгіцидним протруйниками. У переважній більшості випадків це буде раціональніше, аніж намагатися придбати все окремо і наносити препарати на насіння самостійно. Тим більш, якщо в господарстві немає сучасного обладнання та досвідчених в цій сфері працівників.

І звісно ж, у жодному разі не варто засипати насіння і препарат у бетономішалку, калатаючи це все навмання. Після такої «обробки» більшість посівного матеріалу буде захищена нерівномірно, що спричинить ураження у однієї частини насіння та хімічне пошкодження – у іншої.

Нагадую, тільки найкраще вже протруєне насіння і фунгіциди вам допоможуть придбати фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад