Поради від Пана Агрохімовича

У сезоні-2023 доцільно обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи
У сезоні-2023 доцільно обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи
Опубліковано: 19 Грудня 2022

Цьогоріч через нетипові погодні умови третина врожаю кукурудзи ще досі залишається в полі. Тож аграріям вже зараз варто скорегувати свій вибір гібридів на наступний сезон.

Якщо не буде морозу, то комбайни не зможуть вийти в поле, щоб змолотити залишки врожаю. Посіви вражатимуться хворобами, оскільки волога накопичуватиметься. Тож фермерам варто врахувати деякі аспекти вибору гібридів.

Гібриди кукурудзи відрізняються за своїм морфотипом. Тобто є такі гібриди у яких при дозріванні качан звисає вниз, а є такі, у яких навіть дозрілий стоїть вгору.

Оті гібриди, де качан звисає вниз, вони менше будуть вражатися цими хворобами, ніж ті, що вертикально. Це зрозуміло, тому, що там буде потрапляти волога, вона буде накопичуватись і це призводитиме до ураження хворобами й до прямого гниття. Тому це вже варто враховувати на перспективу.

Раджу, підбираючи гібриди на наступний рік, велику увагу приділяти й групі стиглості.

Зрозуміло, що у ранньостиглих гібридів менший рівень врожайності, тому більшість намагаються у виробництві використовувати середньоранні. Пізньостиглі у нас переважно лише в зоні степу, а середньостиглі — північного лісостепу.

Хоч ранньостиглі гібриди мають меншу врожайність, проте вони дозрівають швидше і мають меншу вологість зерна. Тож витрати на сушку будуть мінімальними.

Враховуючи цьогорічні проблеми зі значним зростанням вартості сушіння кукурудзи, експерти радять наступного року обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи. Найкращі гібриди можна придбати в Торговому Домі “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад