Поради від Пана Агрохімовича

У посівах озимих зернових розвиваються кореневі гнилі — охоплено 1-3% рослин
У посівах озимих зернових розвиваються кореневі гнилі — охоплено 1-3% рослин
Опубліковано: 09 Грудня 2022

Церкоспорельозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями охоплено 1-3% рослин озимої пшениці, ячменю та жита у Лісостепу та Степу. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Гнилі було відмічено на 2-30% обстежених площ у шістьох областях (Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Черкаська обл.).

На 10-30% обстежених площ гельмінтоспоріозомсепторіозомборошнистою росою уражено 1-5, макс. 10% (Миколаївська обл — гельмінтоспоріоз) рослин озимих культур.

Фахівці також відмічають продовження млявого живлення личинок хлібної жужелиці подекуди в господарствах Дніпропетровської, Одеської областей на полях озимих зернових культур, розміщених здебільшого після стерньових попередників. Шкідником заселено до 5-13% площ від обстежених. Середня чисельність 0,5-2 екз. на кв.м . Личинки переважно ІІ-ІІІ віків.

Скрізь на 6-21% обстежених площ озимого ріпаку 2-9% рослин хворіє на пероноспорозальтернаріоз та фомоз.

Крім того, проведеною фітоекспертизою насіння ярих зернових культур в Тернопільській області виявлено збудники аскохітозубактеріозу, гельмінтоспоріозуфузаріозу, якими уражено до 4,3%.

Нагадаю, що фахівці Торгового Дому “Агрохім” підкажуть вам, як боротися з усіма цими бідами.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад