Поради від Пана Агрохімовича

Типові помилки аграріїв при обробітку ґрунту перед сівбою пшениці
Типові помилки аграріїв при обробітку ґрунту перед сівбою пшениці
Опубліковано: 06 Вересня 2023

Важливим фактором для отримання врожаю озимої пшениці є отримання дружніх сходів. Для того, щоб їх отримати вчасно і в оптимальні терміни потрібно мати запас вологи і якісно оброблений ґрунт.

У зв’язку з недостатньою кількістю вологи в ґрунті багато господарств переходять на посів по системі No till, проте більшість продовжують сіяти за класичною системою обробки грунту.

Типові помилки аграріїв при обробітку ґрунту:

За складних грунтово-кліматичних умов, які склалися останніми роками, а саме за відсутності вологи рекомендується проводити усі заходи для накопичення вологи у ґрунті. Не варто забувати про необхідність висушити верхній шар ґрунту, адже волога там може призвести до проростання насіння озимої пшениці та подальшої її загибелі.

Використання плуга для літньої обробки ґрунту — помилка, яку допускають і чого не можна робити.

Спосіб обробітку ґрунту у більшості обирають дисковими знаряддями та дисковими боронами, адже основним попередником озимої пшениці є соняшник. Ці знаряддя дозволяють прибрати пожнивні залишки після збирання і якісно підготувати грунт для посіву озимої пшениці.

Цього року важливим заходом є коткування ґрунту після сівби. Коткування забезпечує рівномірне загортання та кращий контакт насіння з твердою фазою ґрунту для швидкого його набухання, проростання і, як наслідок, дружної появи сходів.

Визначати терміни та густоту посіву, підбирати сорт або системи захисту необхідно індивідуально по кожному полю.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад