Поради від Пана Агрохімовича

Три чинники успішного вирощування люцерни
Три чинники успішного вирощування люцерни
Опубліковано: 19 Січня 2024

Готувати поле для люцерни потрібно за три роки до сівби, адже для люцерни діє золоте правило — зроби зарані все правильно, бо в процесі вирощування щось виправити буде вкрай складно.

Починати фахівці радять з аналізу кислотності. На полях з рН нижче 5,5 люцерна не росте (вижити може, проте про економічно привабливу люцерну тут мова не йде). Якщо рН нижче 6,5, то кількісні та якісні втрати буде неможливо виправити жодними агрономічними прийомами.

Проведіть дослідження поля. Виділіть ділянки з неоптимальним рН. Розробіть систему вапнування. Для виправлення ситуації знадобиться 3-4 роки системного внесення. Оптимальний рН — це економічно вигідно. В кислому середовищі не відбудеться симбіоз з азотфіксуючими бактеріями, тому вам вже в перший рік росту люцерни знадобиться мінеральне живлення азотом. В кислому середовищі знизиться доступність калію та фосфору, тому їх потрібно буде вносити більше.

Крім того, потрібно подбати про високу концентрацію фосфору і калію в зоні насичення кореневою системою люцерни (15-35 см). Стратегія щорічного підживлення програє підживленню одноразовому під основний обробіток норми з розрахунку потреби на 3-4 роки. Щоб досягти того самого врожаю щорічне внесення сумарно має становити значно більше, ніж одноразове під основний обробіток. Виняток — кислі ґрунти, де одноразове внесення високих норм може бути зв’язано та перейде в недоступну форму.

Схильність корів до певних захворювань може бути спричиненою низьким рівнем конкрентних мікроелеменів в крові. Велика ймовірність, що тих самих мікроелементів бракує в траві та ґрунті. Тут варто нагадати, що азотом, калієм та фосфором не обмежується перелік елементів, що є необхідними люцерні.

Важливо подбати про чистоту люцерни на старті розвитку, отримати високу польову схожість та швидкий ріст на ранніх фазах. Це заглушить більшість бур’янів. Також проконтролювати шкідників.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад