Поради від Пана Агрохімовича

СОРГО: умови сівби
СОРГО: умови сівби
Опубліковано: 05 Травня 2022

Насіння сорго дрібне і вимагає більш високих температур, ніж інші ярі зернові культури. Тому температура при сівбі не повинна бути нижче 12°C. Глибина сівби 2-4 см. Ґрунт і насіннєве ложе повинні бути ретельно підготовлені.

Про головні критерії у виборі гібриду я вам розповів. Але раджу ще обрати сорт так, щоб цвітіння відбувалось у липні і дозрівання до 15 жовтня. Ідеальним часом для сівби сорго є травень. Якщо температура ґрунту вище 12°C, то сівба може бути і раніше. Навіть у другій декаді квітня. У посушливих регіонах сорго може бути посіяно як проміжна культура, і в цьому випадку використовуються ранньостиглі сорти.

Норма висіву визначається декількома факторами:

1) Сорт: чим більш ранній сорт, тим менше зерен буде у волоті. Однак це повністю компенсується більш високою густотою сівби в порівнянні з пізніми сортами.

2) Достатня вологість ґрунту: на сухих ґрунтах занадто висока густота посіву призводить до підвищеного утворення біомаси, що посилює конкуренцію між рослинами і прискорює вичерпання запасів вологи. У тих випадках, коли можливо зрошення або ґрунт значні запаси води, більш висока норма висіву дозволяє збільшити урожай.

Ширина міжрядь може бути від 30 до 80 см, хоча оптимальна відстань становить від 40 до 60 см. В ідеалі сівалка однозернового висіву забезпечує кращу якість сівби, проте сіяти можна і за допомогою зернової сівалки (якщо перекрити кожен другий ряд).

В будь-якому випадку необхідно враховувати рівень втрат сходів. При хороших умовах це від 15 до 20%, але втрати можуть бути вищі за несприятливих умов сівби (низька якість висіву, холодний ґрунт і т. д.).

Більше порад