Поради від Пана Агрохімовича

СОРГО: боротьба з бур’янами
СОРГО: боротьба з бур’янами
Опубліковано: 06 Травня 2022

Сорго – культура, вимоглива до вкорінення. Дуже важливо, щоб сорго проростало швидко і сходи були дружні, а відтак успішне видалення бур’янів є одним з ключових етапів його вирощування. Особливу складність представляє боротьба зі злаковими бур’янами.

В першу чергу слід уникати полів, на яких злакових бур’янів дуже багато, особливо якщо це куряче просо і алеппське сорго, для яких в рослинництві поки не існує ефективних рішень хімічної боротьби.

Система захисту сорго за допомогою гербіцидів полягає у наступному:

►Видалення бур’янів після посіву в досходовий період у сорго.

У ситуації постійного тиску злакових і дводольних бур’янів стратегії обробки в передсходовий період залишаються надійним інструментом в плані ефективності. Насправді конкуренція може початися дуже рано, в період від сівби і до того, поки рослинність почне покривати міжряддя, тобто до стадії 8-10 листків у сорго, коли культура зможе позбавляти світла бур’яни, які опиняються під листям.

 Ранній післясходовий період у фазі 3-х листків.

Дуже важливо боротися проти злакових бур’янів у фазу сходів і не пізніше фази 2-3 листків. Така обробка також підходить для боротьби проти дводольних бур’янів. Поверхнева вологість ґрунту в момент обробки і в наступні дні є ключовим фактором для успішної боротьби з бур’янами зокрема при використанні гербіцидів кореневої дії.

Для застосування гербіцидів у фазі 3-х листків у сорго є великий вибір засобів захисту рослин. Звертаємо вашу увагу на те, що застосовувати можна лише офіційно дозволені для використання в нашій країні гербіциди.

Післясходовий період у фазі 3-8 листків.

Ця обробка головним чином спрямована на боротьбу проти дводольних бур’янів (як однорічних, так і багаторічних), і яка вимагає дружніх сходів бур’янів, починаючи від стадії паростка і до стадії 4 листків для однорічних.

Сорго адаптоване до механічного видалення бур’янів.

Можна зробити прохід борони зі скребницею або ротаційної борони-мотиги через кілька днів після сівби попередньо подбавши про те, щоб глибина сівби була глибша.Одна або кілька міжрядних обробок (з культивацією) можуть проводитися у фазі 5-6 листків сорго.

Більше порад