Поради від Пана Агрохімовича

СОРГО: шкідники та хвороби
СОРГО: шкідники та хвороби
Опубліковано: 06 Травня 2022

Грибкові захворювання можуть уражати насіння під час проростання і появи сходів, а також молоді рослини сорго: пітіозна коренева гнильризоктоніоз, пероноспороз. Основні хвороби, які можуть пошкодити сорго в період вегетації, пов’язані з грибами типу Fusarium або Macrophomina. Ці грибкові захворювання зазвичай розвиваються в другій половині вегетації; вони викликають гниття шийки і нижньої частини стебла, і можуть привести, в найважчих випадках, до припинення живлення культури, висиханню рослин та вилягання.

Їх розвиток в основному пов’язаний з несприятливими погодними умовами (високі температури та посуха) в період наливу зерна.

Для обох хвороб характерні такі симптоми: пошкодження внутрішніх тканин на рівні нижньої частини стебла, які супроводжуються при фузаріозі внутрішнім знебарвленням від рожевого до фіолетового кольору і присутністю мікросклероції, при Macrophomina.

Ризик можна знизити, зменшуючи норму висіву і правильно використовуючи зрошення під час стадії наливу зерна, обираючи сорти стійкі до захворювання.

Ще одна важлива порада. Ретельно обирайте насіння, оскільки захист від хвороб забезпечується фунгіцидною обробкою насіннєвого матеріалу.

При тому сорго мало схильне до хвороб і ураження шкідниками. Ураження шкідниками іноді буває, але частіше за все їх вплив залишається низьким і не вимагає втручання.

Шкідники сорго пошкоджують:

Насіння і коріння. Личинки дротяників, зернова моль – у період дозрівання зерна метелик відкладає яйця на більшість зеренсорго. Потім, через 2-2,5 місяця в складі при створенні сприятливих температурних умов (18-20 ° С) з’являються гусениці, які повністю виїдають вміст зерна, потім з’являється доросла особина – метелик.

Листя і листові завитки.  Гусениці, лучного метелика, попелиця.  Попелиця – особливо небезпечне ураження на фазі 5-6 листків. Менш схильна рослина до враження попелиць в фазу інтенсивного росту (при висоті 50 см і вище).

Стеблівка. Стебловий кукурудзяний метелик. Вражає листя і проникаючи у внутрішню частину стебла, харчується соком рослини. При сильному пошкодженні посіви мають вигляд побитих градом або потоптаних худобою.

Більше порад