Поради від Пана Агрохімовича

Сівалки: зберігаємо правильно
Сівалки: зберігаємо правильно
Опубліковано: 08 Січня 2024

Сучасні сівалки — це вартісні, у більшості випадків багатофункціональні машини, на які покладено виконання технологічних операцій із передпосівного обробітку ґрунту, внесення мінеральних добрив, врешті-решт, висів та прикочування посівів. Тому виведення цього агрегату із ладу у пік весняної чи осінньої посівної кампанії — це непоправимі втрати для господарства.

Для того аби цього не сталося якісне технічне обслуговування, дефектування техніки та правильне її зберігання у міжсезонний період є головними факторами безвідмовної роботи у сезон.

Польові роботи закінчено. Перед кожним інженером оператором стоїть завдання поставити техніку на зберігання. Можна просто «кинути» її під парканом до наступного сезону, але ресурсу і надійності такий підхід не додасть.

Перед закладанням зберігання сівалок чи посівних комплексів обов’язково потрібно:

Провести їхнє поверхневе очищення від бруду, пилу, рослинних решток.

Очистити баки, дозувальні пристрої, розподільчі блоки подачі насіння та мінеральних добрив.

Особливо увагу звернути на систему внесення добрив. Адже їхня агресивність до металу за лічені місяці може привести у непридатний стан навіть нові системи та механізми. Для очищення слід використовувати виключно повітря.

Окрім механічних деталей та систем обов’язково слід очистити електричні компоненти. Для цього ідеально підійде стиснене повітря або волога тканина.

Перевірити стан деталей, що піддаються механічному чи фізичному впливу. За потреби замінити спрацьовані або пошкоджені деталі чи елементи. Надмірне спрацювання може свідчити про неправильне налаштування обладнання.

Перед довготривалим міжсезонним зберіганням захистіть деталі та рамну конструкцію від корозії та окислення за допомогою спеціальних захисних засобів. Пошарпані або пошкоджені корозією ділянки підфарбуйте.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад