Поради від Пана Агрохімовича

Сходам озимої пшениці почали шкодити злакові мухи
Сходам озимої пшениці почали шкодити злакові мухи
Опубліковано: 07 Листопада 2022

Інститут захисту рослин звітує, що станом на 2 листопада на сходах озимої пшениці за незначної чисельності й переважно в крайових смугах полів відмічають шкідливість злакових мух — гессенськоїшведської та чорної.

За допорогової чисельності злаковими мухами пошкоджено 0,1-3% рослин в слабкому ступені на 5-34% площ.

Злаковими попелицямицикадкамихлібними блішками заселено 1-7% рослин. Хлібною жужелицею (туруном) пошкоджено 1-4% рослин на 3-10% площ за чисельність личинок 0,3-1,0 екз./м2 (І-ІІІ вік) у шести областях — Одеська, Запорізька, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Волинська обл.). Максимального поширення хлібна жужелиця набула в Кіровоградській області — 1% рослин на 36% площ. Основна маса личинок хлібної жужелиці завершує живлення в ІІІ віці.

Заходи захисту проти хлібної жужелиці, особливо у посівах озимини по колосових попередниках рекомендовано проводити в період сходи-третій листок за чисельності личинок більше 1-2 екз./м2 або в фазу кущіння — 2-3 екз./м2 за денних температур не нижче 12°С, а нічних — не нижчі 5°С.

При дифузному заселенні поля шкідником порівняно невеликих площ (40-60 га) обприскування рекомендують суцільне або крайові в межах 100-150 м по периметру поля. За осередкового характеру заселення посіву турунами достатньо обробити крайову смугу завширшки до 150 м по периметру поля, або вибірково в осередках підвищеної чисельності фітофага, обприскуючи і на 4-6 м навколо самого осередку.

Серед інших шкідників на сходах озимих відмічають гусениць підгризаючих совок, де ними за чисельності 0,5-1,5 екз./м2, осередково, пошкоджено 0,5-3% рослин (Одеська, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Тернопільська, Івано-Франківська обл.). Проти гусениць озимої совки за чисельності вище 3,0 екз./м2 фахівці рекомендують провести обприскування у фазу «сходи-кущіння».

Пам’ятайте: на кожного шкідника є протидія! Яка – вам радо допоможуть з’ясувати фахівці Торгового Дому “Агрохім”. Звертайтеся, будьте ласкаві.

Гарних врожаїв та непереможних вам рішень!

Більше порад