Поради від Пана Агрохімовича

РІПАК: ЗАХИЩАЄМО І НЕ ШКОДИМО БДЖОЛАМ
РІПАК: ЗАХИЩАЄМО І НЕ ШКОДИМО БДЖОЛАМ
Опубліковано: 23 Квітня 2022

Озимий ріпак зацвітає тоді, коли у природі мало рясних медоносів. Така кормова база — знахідка для пасічника. Цього року можна очікувати початок цвітіння ріпаку раніше на 2-3 тижні.

Як же фермеру провести всі пестицидні обробки озимого ріпаку і не налаштувати проти себе місцевих пасічників? Шукаємо відповідь у нормативних документах.

Для обробки полів придатний асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні», доповненням до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та іншими організаціями.

Відповідно до діючої «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», затвердженої Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини № 9 від 30.01.2001 р., фермери повинні:

  • – за 3 доби до запланованих обробок сповістити пасічників про це, вказавши що, де, як та чим – буде оброблятися, а також рекомендований термін ізоляції бджіл;
  • – обробки мають проводитися у період відсутності льоту бджіл: у ранкові або вечірні години;
  • – не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Тобто ріпак можна обробляти до початку цвітіння (фаза бутонізації).

Тепла зима сприяла збереженню посівів ріпаку. Агроному залишається лише захистити його і дочекатися дощів, щоб отримати достойний врожай олійної культури.

Більше порад