Поради від Пана Агрохімовича

Принцип «4 П» при ранньовесняному підживленні
Принцип «4 П» при ранньовесняному підживленні
Опубліковано: 27 Лютого 2024

Останнім часом серед агрономів популярним став термін «4 П» щодо принципів високої ефективності дії мінеральних добрив: «правильне місце», «правильна форма», «правильний час», «правильна норма».

Цей термін актуальний також і для азотних добрив. «Правильне місце» більше стосується безводного аміаку, аміачної води та карбаміду, які потребують обов’язкової заробки в ґрунт. Амонійна селітра та КАС не потребують негайної заробки, тому їх і використовують для поверхневого підживлення озимих культур.

«Правильний час» внесення для азотних добрив, зважаючи на найвищу мобільність (рухливість) елементу, потрібно максимально наближувати до початку його споживання культурою.

«Правильну норму» азотних добрив визначають, виходячи з різниці виносу азоту запланованим урожаєм та вмісту залишкових кількостей мінерального азоту в ґрунті. Запланований рівень урожайності визначають природним потенціалом ґрунту та балансом вологи в конкретному регіоні.

Щодо «правильної форми», то для підживлення озимих використовують амонійну селітру та КАС. Це два добрива з тотожним призначенням, але з різною препаративною формою та різним співвідношенням форм азоту.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад