Поради від Пана Агрохімовича

Прямий посів пшениці за великої кількості пожнивних решток
Прямий посів пшениці за великої кількості пожнивних решток
Опубліковано: 09 Листопада 2022

Після збирання кукурудзи на зерно залишається значна кількість пожнивних решток. Сіяти в такому разі озиму пшеницю прямим посівом досить складно. Маю декілька порад щодо якісної сівби пшениці в таких умовах, якими діляться, до речі, польські експерти.

Високоврожайна кукурудза, окрім урожаю зерна, залишає ще й багато післяжнивних решток, з якими слід правильно поводитися, щоб підготувати відповідне посівне ложе для сівби пшениці, а також створити сприятливі умови для подальшого розкладання органіки.

Хоча переважна більшість жаток оснащена навісним обладнанням для збирання кукурудзи з фрезою, на практиці після такого збирання на поверхні поля залишаються стебла висотою 20-30 см.

Тому спочатку варто замульчувати пожнивні рештки. Таким чином не тільки можна посікти стебла, прискоривши тим самим їх розкладання в ґрунті, а й зруйнувати укриття, в якому зимує діабротика.

Перед сівбою пшениці варто здійснити два види обробітку ґрунту. Перший — пройтись дисковою бороною, змішавши пожнивні рештки з ґрунтом на глибину приблизно 10-15 см. При цьому вносяться NPK-добрива. А потім — провести обробіток культиватором на глибину 25-27 см.

В результаті пожнивні рештки ефективно перемішуються на значно більшу глибину, а поверхня ґрунту добре готується до майбутньої сівби.

Якщо ваша сівалка оснащена дводисковими сошниками, які чудово справляються з пожнивними рештками, що залишаються на поверхні — проблема забивання сошників відсутня.

Хоча робоча глибина активної борони становить лише кілька сантиметрів, вона має властивість висмикувати залишки кукурудзи під час роботи. 

Отож, скористайтеся моїми порадами прямого посіву пшениці, якщо маєте велику кількість поживних решток, і гарний врожай у майбутньому гарантовано.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад