Поради від Пана Агрохімовича

Про ФАО кукурудзи для вирощування
Про ФАО кукурудзи для вирощування
Опубліковано: 30 Листопада 2022

Для отримання високого врожаю зерна перед купівлею насіння необхідно враховувати багато чинників, одним із основних є вибір ФАО гібридів.

Серед чинників, на які слід звернути увагу, є такі:

– напрям використання,

– потенційна врожайність,

– стійкість до хвороб,

– технологія обробітку ґрунту (no-till, мінімальний обробіток чи оранка),

– можливість забезпечення збалансованим живленням,

– густота посівів.

Проте одним з основних факторів вибору є ФАО. З його допомогою можна обрати групу стиглості гібриду кукурудзи для кожного регіону з урахуванням розподілу за тривалості вегетації й сум середньодобових активних і ефективних температур, необхідних для повного дозрівання культури. Чим менше значення ФАО, тим раніше рослини дозрівають та швидше віддають вологу. Це має велике значення при вирощуванні гібридів на зерно. Гібриди з пізнім ФАО мають вищий генетичний потенціал по врожайності, ніж ранньостиглі, та дають кращий врожай.

Тож при виборі гібридів за показником ФАО потрібно враховувати суму активних температур конкретного регіону та потенціал поля.

Наприклад, гібриди із меншим ФАО (UNI3510 (ФАО 220), UNI310 (ФАО 260) та UNI3410 (ФАО 290) більш придатні до раннього посіву при нижчих за оптимальні температурах ґрунту.

З високим ФАО обираємо переважно гібриди в зоні, де достатньо суми активних температур, а також запасу вологи в ґрунті (UNI3511/EXPH003 (ФАО 440), EXPM017 (ФАО 440).

Якщо обрати гібрид із зависоким ФАО, це може призвести до певних проблем: 

Можна отримати недозапилення качана, а це призведе до недобору врожаю.

При значних площах під гібридами із високим ФАО є ризик отримання врожаю із цих гібридів з вищою вологістю зерна, особливо в вологий рік, порівняно з гібридами з невисоким ФАО.

Тому наголошую, що оптимальним варіантом для господарств є використання гібридів із різними ФАО.

Найкращі ж гібриди вам запропонують фахівці Торгового Дому “Агрохім”. Зветрайтеся!

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад