Поради від Пана Агрохімовича

Потепління поновлює життєдіяльність шкідників посівів
Потепління поновлює життєдіяльність шкідників посівів
Опубліковано: 22 Березня 2023

За позитивних температур повітря практично на всій території України триває хвилеподібне відновлення весняної вегетації озимих культур. Разом з цим також відбувається і поновлення життєдіяльності шкідників посівів.

Моніторинг фахівців Держпродспоживслужби України показав, що, зокрема, у Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, спостерігається мляве живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники за чисельності 0,4-1 екз. на кв. м пошкодили до 2% рослин. У решті областей продовжується їх підйом у верхні шари ґрунту. За наявності 3-4 личинок на кв. м рекомендується проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Агрокліматичні умови звітного періоду в південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали незначний розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневої гнилі, гельмінтоспоріозу, де збудники цих хвороб збереглися на 0,5-7, макс. 15% (Миколаївська обл.) рослин. В осередках Львівської, Тернопільської, Черкаської, інших областей на 0,4-5, макс. 15% (Львівська обл.) рослин озимини розвивається снігова пліснява.

Експерти Держпродспоживслужби оздоровлення вражених посівів рекомендують забезпечувати через регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Обробка фунгіцидами буде ефективна після переходу середньодобової температури через +5°C.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад