Поради від Пана Агрохімовича

Підживлення цукрових буряків
Підживлення цукрових буряків
Опубліковано: 06 Червня 2023

Виокремлюють два типи добрив, які важливі для цукрових буряків: азотне живлення більшою мірою пов’язане з урожайністю коренеплодів, а фосфорно-калійне — з їхньою цукристістю. 

Азотні добрива — це дуже важливий елемент для цукрових буряків, адже забезпечує накопичення біомаси, досягнення швидкого змикання листків у міжряддях і збільшення урожайності коренеплодів та збору цукру з одиниці площі.

Оптимальна норма — за врожайності 50 т/га норми азоту складають 200-220 кг/га діючої речовини, яку рослина отримає від мінеральних добрив, гною, за рахунок мінералізації, сидеральних культур та рослинних залишків від попередньої культури. Якщо прорахувати всі внесення азоту в інших формах, то варто внести 100-120 кг/га діючої речовини у вигляді основного добрива.

Він підкреслює, що закінчити підживлення азотними добривами потрібно до 10 червня. 

Щодо калійних добрив, то експерти радять вносити 200-230 кг, з урахуванням особливостей ґрунтів слід внести 100-120 кг діючої речовини у вигляді основного добрива.

Найбільша потреба у калії припадає на період максимального синтезу вуглеводів у листках, перетворення їх на цукри, активного їх перенесення і накопичення в коренеплоді. Основне калійне живлення вноситься з осені під час основного обробітку ґрунту.

Гарних врожаїв та пееможних вам рішень!

Більше порад