Поради від Пана Агрохімовича

Підготовка до посівної. Як підібрати насіння гібридів кукурудзи
Підготовка до посівної. Як підібрати насіння гібридів кукурудзи
Опубліковано: 23 Лютого 2024

Тип зерна кукурудзи визначає швидкість і тип вологовіддачі, тому підбір правильного насіння напряму визначатиме урожайність культури. Як правильно обрати гібрид кукурудзи – про це і розповім.

Зубовидне зерно рівномірно віддає вологу через стрижень і п’ятку зернівки. А кременисті гібриди стрибкоподібно віддають вологу через стрижень качана.

Щільність прилягання обгорток до качана. За сильного прилягання втрата йде повільно, а за рихлих чи розкритих обгорток — швидше.

Від кута нахилу качана відносно стебла залежить інтенсивність втрат і повторного набору вологи після осінніх дощів та ймовірність розвитку фузаріозу та інших грибків. 

Качани, опущені відносно стебла на 90° і більше, мають меншу небезпеку натирання та утримання вологи. Врожай має кращу якість за більш пізнього збирання, коли після дощів волога знизилася до оптимальних параметрів. 

Міцність кріплення качана та довжина ніжки. За довгої ніжки і слабкого кріплення завжди є небезпека втрати врожаю внаслідок обламування качанів.

Міцність стебла та придатність гібридів до перестою. Сухі стебла швидше уражаються фузаріозом, виникає прикореневе вилягання. А тонкі можуть просто зламатися під вагою качана.  

Придатність до системи No-till. Так називають систему нульового обробітку ґрунту під час вирощування сільськогосподарських культур, зокрема й кукурудзи, за якої не використовують механічну обробку ґрунту. Практично всі гібриди кукурудзи підходять для вирощування за технологією No-till, але краще уточнити це питання у представників виробника перед придбанням насіння. 

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад