Поради від Пана Агрохімовича

Переваги дробного внесення добрив
Переваги дробного внесення добрив
Опубліковано: 20 Березня 2023

В останні роки літня температура поступово підвищується, спекотних днів стає дедалі більш, а кількість дощів у літній період скорочується. Саме тому для збереження високої врожайності необхідно переглянути актуальні методики внесення добрив та розробити нові способи.

Один із таких способів — відмова від разового внесення великої порції мінеральних добрив у ґрунт. Останні кілька врожайних сезонів продемонстрували сумну тенденцію старих методик. Аграрії вносили азотне добриво до початку сівби, потім у літній період значно підвищувалася температура повітря, були відсутні дощі та посіви просто згорали. Поступове внесення азотного добрива допомогло знизити ймовірність подібної проблеми. Такий підхід є актуальним не тільки для озимої пшениці, а й інших зернових, овочевих та фруктових культур.

Одна з переваг дробного внесення добрив — це можливість коригувати потенціал врожайності в особливо спекотну та посушливу погоду.

В такому разі азот можна вносити не відразу, а поступово. Якщо температура не знижується, то кількість азоту просто зменшується або до основного підживлення додається сульфат амонію. Щоб зберегти врожай пшениці у разі посушливої ​погоди, частину азотних добрив вносять в осінній період. Від актуального рівня вологості залежить, чи вноситиметься друга частина добрив.

Окремою популярністю користується спосіб дробного внесення добрива на ділянках з піщаним ґрунтом, оскільки азотні та інші добрива практично не затримуються у верхніх шарах і швидко вимиваються. Дробне внесення дає змогу запобігти вимиванню навіть в умовах дощової весни.

Такий підхід дозволяє фермерам економити кошти та знизити екологічну шкоду навколишньому середовищу, оскільки враховуються насамперед актуальні погодні дані, на основі яких складається прогноз використання добрива протягом актуального посівного сезону.

Дробне внесення також дає можливість врятувати врожай у разі надмірних дощів. Постійні зливи та грози сприяють вимиванню добрива навіть із важкого ґрунту, тому виникає необхідність внесення добрива постфактум. Можливість реагувати на погодні зміни дозволяє отримати максимальний урожай, незалежно від розмірів фермерського господарства.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад