Поради від Пана Агрохімовича

Пасинкування кукурудзи
Пасинкування кукурудзи
Опубліковано: 06 Липня 2022

Утворення пасинків на кукурудзі само по собі не призводить до зниження врожайності, але свідчить про те, що рослини перебували у стресі.

Щоб зрозуміти, з яких причин відбувається пасинкування кукурудзи, варто згадати фізіологію і згадати що це злак, який, як і всі злаки росте кущем.

Те що ми бачимо одне стебло, це заслуга кропіткої роботи селекціонерів і не одного року. Пасинки — це звичайна реакція рослини на зовнішні фактори, які певною мірою і спричиняють «повернення» до батьківської фізіології — кущової рослини.

Є кілька факторів, які можуть певною мірою впливати на те, що кукурудза починає пасинкуватися:

Надмірне азотне живлення — один із найбільш поширених факторів, коли кукурудза, відчуваючи, що має «їжі» більш ніж достатньо, починає «жирувати».

Холодовий стрес — тривалі низькі температури вночі та перепади можуть бути вагомим фактором виникнення пасинків.

Неправильний вибір густоти посіву гібриду — особливо на зріджених посівах, коли рослина відчуває «свободу», що немає конкуренції і може утворювати пасинки.

Гербіцидний стрес — порушення регламентів внесення ЗЗР, а особливо гормональних продуктів, може спричинити стрес і рослина може пасинкуватися.

Стрес як реакція на пошкодження — укуси комах, механічні пошкодження молодих рослин робочими органами причіпних агрегатів, які роблять механічний обробіток посівів.

Утворення пасинків на кукурудзі

Варто також розуміти, що більш інтенсивні гібриди більшою мірою можуть реагувати на всі вищевказані фактори й утворювати пасинки. Але при цьому варто пам’ятати, що утворення пасинків не впливає (не знижує) на урожай.

Також раджу вам дотримуватися головні правил вирощування кукурудзи:

– не сійте насіння дуже рано в холодний ґрунт

– обирайте якісне насіння з інсектицидно-фунгіцидною обробкою,

– розраховуйте оптимальну густоту та мінеральне живлення відповідно до ґрунтово-кліматичних умов

– не порушуйте регламенти внесення ЗЗР.

Дотримання всіх вимог технології вирощування кукурудзи та правильний добір гібридів допоможуть забезпечити отримання одностеблової рослини в посівах та уникнути зайвих проблем.

Гарних врожаїв та менше стресів!

Більше порад