Поради від Пана Агрохімовича

Особливості застосування добрива сульфату магнію
Особливості застосування добрива сульфату магнію
Опубліковано: 13 Липня 2022

Сульфат магнію використовують для живлення культур як під основний обробіток, так і по вегетації та для живлення при краплинному зрошенні. Які види сульфату магнію є на українському ринку та які особливості застосування цього добрива.

Магній (Mg2+) — це мезоелемент, ключовий елемент хлорофілу, впливає на фотосинтез, регулює синтез вітаміну С, вуглеводів; а сірка (SO42-) — мезоелемент, покращує засвоєння азоту, є структурним компонентом білків і амінокислот.

На ринку є такі продукти сульфату магнію:

Гранульований MgSO4 для внесення в ґрунт (17-23% MgO, 30-36% SO3). Під основний обробіток до посіву/посадки культури, в підживлення на картоплі, пшениці і т.д. (100-150 кг/га).

Сульфат магнію кристалічний водорозчинний одноводний (MgSO4•H2O), 20-25% MgO, 50-55% SO3. Використання в системах фертигації (крапельне зрошення відкритого і закритого ґрунту), листкове підживлення.

Сульфат магнію кристалічний водорозчинний семиводний (MgSO4•7H2O), 16% MgO, 30-35% SO3.

Найбільш популярний на ринку вид водорозчинного сульфату магнію за використання «по листку» та в системах фертигації. В краплинному зрошенні норма внесення 0,1-1 кг / 1000 л (1 м3) води, позакоренево — 2-8 кг/га/150-200 л води.

Існує твердження, що сульфат магнію знижує жорсткість води (витісняє кальцій зі сполук бікарбонатів, хлоридів і сульфатів кальцію на «м’якші» сполуки магнію) та нейтралізує (пришвидшує розкладання) шкідливий «спалюючий» вплив біурету з внесеного по листку карбаміду. Проте і токсичність самого біурету з «листкового» карбаміду залишається під питанням.

В разі внесення кристалічного сульфату магнію по листку слід уникати додавання в баковий розчин солей фосфатів, кальцію, що може спровокувати випадіння осаду важкорозчинних сполук гіпсу, фосфатів магнію тощо.

Не варто перевищувати рекомендовані концентрації MgSO4•7Н2О по листку та перевіряти сумісність добрива з ЗЗР в одному баку!

Адже розчинення сульфату магнію у воді супроводжується підігріванням розчину за рахунок дисоціації сполуки та утворення сірчаної кислоти з вільними іонами водню у воді, що є екзотермічною реакцією з виділенням тепла.

Більше консультацій та порад ви можете отримати у наших спеціалістів.

Гарного вам врожаю та переможних рішень!

Більше порад