Поради від Пана Агрохімовича

Основні проблеми в захисті культур цієї весни
Високі температури активували шкідників і хвороби, а дефіцит вологи посилив конкуренцію культурних рослин і бур’янів.
Рання весна — критичний період боротьби з бур’янами, які конкурують з озимими культурами за вологу та поживні речовини. Проти дводольних бур’янів слід підбирати системні гербіциди відповідно до фази розвитку культури.
За дефіциту вологи перш за все треба подбати про застосування ґрунтових гербіцидів. Адже з цим пов’язані певні ризики. Ґрунтові гербіциди потребують вологи для активації, тобто переходу в ґрунтовий розчин, де вони зможуть контактувати з проростаючими бур’янами.
У сухому ґрунті цей процес сповільнюється або взагалі не відбувається, що значно знижує їх ефективність та доцільність використання.
Задля мінімізації негативного впливу посухи на ефективність ґрунтових гербіцидів він радить дотримуватись таких рекомендацій:
вносити препарат у період, коли у верхньому шарі ґрунту ще зберігається хоча б мінімальна кількість вологи;
використовувати ґрунтові ад’юванти;
строго дотримуватись норми внесення залежно від низки факторів (гранулометричний склад ґрунту, вміст гумусу тощо).
Значна пошкодженість посівів ріпаку під час перезимівлі внесла свої корективи і в планування фунгіцидних обробок.
Наразі час найбільш популярними є діючі речовини із хімічного класу бензимідазолів — тіофанат-метил та карбендазим, які вносять або вноситимуть на тих полях, де ріпак не підлягатиме пересіванню. До фунгіцидів додають інсектициди піретроїдної групи для контролю прихованохоботників.
Гарних врожаїв та переможних вам рішень!