Поради від Пана Агрохімовича

Осінній захист озимого жита ефективніший за весняний
Осінній захист озимого жита ефективніший за весняний
Опубліковано: 29 Вересня 2022

Озиме жито має здатність пригнічувати бур’яни, та все ж гербіцидні обробки необхідні. Особливо восени. Бур’яни, залишені до весни, можуть розвинутися до стадій розвитку, коли боротися з ними допустимими дозами гербіцидів буде неможливо. Така ситуація неодмінно призведе до зменшення доступності води та поживних речовин для жита, а отже, до зниження врожайності.

Осінній захист, як правило, ефективніший за весняний, оскільки дозволяє знищити бур’яни у ранніх фазі їх розвитку, а отже, з більшою ефективністю менших доз гербіцидів.

Обробку ґрунтовим гербіцидом фахівці радять проводити відразу після сівби, оптимально до 3 і максимум до 5 днів. Це дозволяє зменшити тиск бур’янів, що сходять раніше за культуру. Крім того, у зв’язку з відносно тривалою осінньою вегетацією жита від оптимального строку сівби, варто пам’ятати про осінню позакореневу обробку. Особливо у випадку наявності в посіві таких бур’янів, як метлюг звичайний, дворазова осіння обробка важлива для належного контролю.

Для осінньої обробки жита пропоную використовувати такі гербіциди, як 2,4-Д, хлортолурон, дифлуфенікан, йодосульфурон, МЦПА, мекопроп, пендиметалін або піноксаден. Усі вони призначені для позакореневого підживлення, а хлоротолурон, дифлуфенікан і пендиметалін — ще й для ґрунтового.

Переважну більшість речовин рекомендовано використовувати в сумішах, оскільки для більш ефективної боротьби з великою кількістю видів.

Які саме препарати будуть найефективнішими для вашого озимого жита, підкажуть фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та пережних рішень вам!

Більше порад