Поради від Пана Агрохімовича

Обробіток перезволоженого ґрунту шкодить врожаю
Обробіток перезволоженого ґрунту шкодить врожаю
Опубліковано: 26 Жовтня 2022

Обробіток восени перезволоженого ґрунту спричиняє його ущільнення й припинення життєвих процесів біоти, яка підвищує його родючість. І загрожує прибуткам.

Часто фермери, агрономи, намагаючись пришвидшити осінньо-польові роботи, поспішають після збирання врожаю вийти в поле з обробітком ґрунту. Але в цей період зазвичай проходять дощі, і ґрунт стає перезволоженим.

Як цьогоріч, наприклад: йшли дощі, потім розпочалося збирання кукурудзи. Ґрунт при цьому вологий, і комбайни, вантажівки його ущільнили. Якщо потім зайти з обробітком будь-якими агрегатами — чи з оранкою, чи з вертикальним обробітком тощо, ґрунт іще ущільниться, а після обробітку залишаться міцні грудки, в яких буде відсутня аерація, й ні черв’яки, ні інша біота не зможе існувати. Це позначиться на розвитку посіяних надалі культур. Тож заходити в такий вологий ґрунт агрегатами небезпечно для вашого фінансового результату.

Тож раджу перед тим, як зайти з агрегатами, перевіряти, в якому стані ґрунт на глибину 10-20 см. Якщо він не крихкий, якщо залипає, утворює брили, необхідно почекати — ще можуть бути періоди без опадів або ж осінні приморозки, після чого він може стати більш придатним до обробітку.

Ґрунт має бути структурований, пронизаний корінцями, містити черв’яків та достатню кількість бактерій. Він має бути як добре зварена гречана каша. Але щоб ґрунт мав таку структуру, над цим треба працювати.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад