Поради від Пана Агрохімовича

ОБРОБІТОК ГРУНТУ
ОБРОБІТОК ГРУНТУ
Опубліковано: 18 Квітня 2022

Спосіб обробітку ґрунту безпосередньо впливає на його ущільненість, від чого, в свою чергу, залежить якість розвитку кореневої системи рослин.

Звичайна річ, вправний та досвідчений господар знає, як і чим краще обробити ґрунт. Але все ж маю, про що і їм розповісти.

Отже, вчені-агрономи провели кваліфіковані дослідження і порівняли різні способи обробітку ґрунту (плуг, дисколап та стерньовий культиватор), відібравши з полів зразки з різної глибини: 10-15 см, 15-20 см та 25-30 см.

Обробіток оранкою на глибину 27-30 см з одночасним чизелюванням шкідливого ущільнення на глибину 45 см показує середній результат ущільненості ґрунту — 1,18 г/см³.

Нагадаю, що для нормального розвитку кореневої системи рослин показник ущільненості не має перевищувати 1,45 г/см³ (оптимально — 1,3 г/см³).

Обробіток ґрунту на глибину 27-30 см за допомогою стерньового культиватора дає, як на мене, найкращий результат. Ущільненість ґрунту рівномірна по всій глибині обробітку та становить в середньому 1,13 г/см³.

Середня щільність ґрунту за обробітку дисколапом становить 1,33 г/см³. При цьому щільність дуже нерівномірна і показник доходить до 1,71 г/см³.

Відстань між лапами у агрегата становить 70 см і рихлення відбувається саме в місці, де вона проходить (на глибині 25 см). При цьому, між лапами обробіток не перевищує глибину в 15-16 см, де працює диск.

Не зважаючи на те, що за осінь, зиму, частину весни ця відстань між лапами промокла, її щільність не змінилась. Ґрунт залишається досить твердим та не зручним для розвитку кореневої системи рослин.

Агрегати з великою відстанню між лапами не дозволяють якісно, суцільно підготувати ґрунт. Байка про те, що відстань між лапами промокне і розкришиться, лишається байкою.

Та все ж, який спосіб обробітку ґрунту буде найкращим для вас, обирати тільки вам.

Більше порад