Поради від Пана Агрохімовича

Обприскування пестицидами найефективніше проводити зранку або ввечері
Обприскування пестицидами найефективніше проводити зранку або ввечері
Опубліковано: 27 Квітня 2023

Температура повітря є одним із ключових чинників, що впливає на якість та ефективність внесення ЗЗР на поля. Найкраще роботи з пестицидами проводити зранку до 10.00 год або ввечері між 18.00 год та 22.00 год. Якщо ж обприскування необхідно провести в денний час, то це слід робити у похмурі та прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10°C.

За високої температури повітря інтенсивність фотосинтезу знижується, продихи закриваються, проявляється вплив захисного воскового нальоту. Відтак препарати залишаються на поверхні надземних вегетативних органів. Під впливом високих температур вони швидко розкладатимуться.

До того ж висока температура та відносно низька вологість повітря призводять до активного випаровування вологи у рослин. Такі умови також знижують проникність кутикули листків та збільшують товщину воскового шару. Все це негативно впливає на технічну ефективність дії пестицидів системної дії, а також на здатність крапель рідини утримуватися на рослинах.

При підвищеній сонячній активності деякі види шкідників, наприклад, довгоносики, щитоноски, мертвоїди, гусениці лучного метелика, совок, ховаються у ґрунт, у затишних місцях, скручують листя, обплітають його павутиною тощо, що ускладнює їх контроль.

Для знищення таких шкідників обприскування рекомендовано здійснювати ввечері, збільшуючи норму витрати робочої рідини, направлено обприскувати рослини, застосовуючи препарати з тривалим періодом дії.

Високі денні температури та інтенсивне сонячне освітлення впливають і на технічну ефективність фосфорорганічних і пиретроїдних препаратів — під їх дією вони вже за 2-5 днів розкладаються на нетоксичні для комах сполуки. Зокрема пиретроїдні препарати втрачають ефективність за температури повітря +25°C внаслідок швидкого розпаду. За таких умов до препарату потрібно додавати спеціальні сурфактанти, які забезпечуватимуть утримання крапель інсектициду на листковій поверхні.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад