Поради від Пана Агрохімовича

НОРМИ ВИСІВУ КУКУРУДЗИ
НОРМИ ВИСІВУ КУКУРУДЗИ
Опубліковано: 20 Квітня 2022

При визначенні норми висіву насіння кукурудзи, окрім лабораторної схожості насіння, слід врахувати низку факторів, які впливають на польову схожість та ризики зниження кількості рослин під час вегетації до збирання.

На польову схожість, головним чином, впливають якість насіння та якість підготовки ґрунту (його структура, наскільки вона забезпечує контакт насіння з ґрунтом) та запаси вологи в ньому.

Крім того, частина рослин втрачається під час вегетації, в основному на ранніх етапах розвитку, зокрема пошкоджуються шкідниками, що підгризають кореневу систему або ж «відгризають» молоді проростки.

Норма висіву кукурудзи встановлюється з урахуванням наведеного вище і має забезпечити передзбиральну густоту. Для досягнення густоти стояння рослин на момент збирання встановлюють страхові надбавки. Вони можуть становити 5-20%.

Проте норми висіву кукурудзи краще обирати індивідуально, залежно від умов конкретного поля та погодних умов року. Наприклад, в умовах посухи та дефіциту вологи раджу зменшувати норми висіву принаймні на 10-15% від рекомендованих.


Чого ми досягнемо зменшенням норми висіву? Ми зменшимо конкуренцію рослин за ту невелику кількість вологи, що ще є в ґрунті. Так, якщо влітку посухи не буде, врожай через зниження норми висіву також знизиться на 10-15%. Але ж якщо буде посуха, то рослини на полі зі зменшеною нормою висіву почуватимуться більш комфортно і розвиватимуться активніше. У цьому випадку зниження врожаю буде, але воно буде незначним порівняно з тим, скільки б ви втратили, якби рослини висівалися зі звичайною або завищеною нормою.

На фото: протруєна кукурудза

Більше порад