Поради від Пана Агрохімовича

На що звернути увагу при виборі гібридів кукурудзи
На що звернути увагу при виборі гібридів кукурудзи
Опубліковано: 21 Листопада 2022

Стійкість гібридів кукурудзи до захворювань — важлива ознака, на яку слід зважати у виборі насіння. Це дозволить значно заощадити на фунгіцидах, або навіть не застосовувати їх зовсім.

Багато захворювань кукурудзи присутні у прихованому вигляді в ґрунті. Їх складно виявити, а як наслідок цього, надалі та уникнути зараження, навіть при дотриманні правильної сівозміни та всіх агротехнічних заходів. Це першу чергу може проявитись в господарствах які вирощують кукурудзу в монокультурі 6 і більше років на одному місці.

Крім цього, варто звернути увагу на посухостійкість та холодостійкість, адже кукурудза дуже вимоглива до вологи, особливо в другій половині вегетаційного періоду. Так, при вирощуванні культури в посушливих регіонах, необхідно вибирати стійкі до посухи гібриди. А холодостійкість важлива при ранніх строках висіву культури.

В останні роки ми спостерігаємо повернення пізніх весняних заморозків. Це може знищити значну частину посівів кукурудзи».

Серед інших критеріїв — вологовіддача і стійкість до вилягання.

Вологовіддача

Показник особливо важливий при вирощуванні кукурудзи на зерно. Вологість зерна на момент збирання повинна становити не більше 20-25%. Низька інтенсивність вологовіддачі може істотно відсунути терміни збору врожаю і підвищити собівартість вирощування кукурудзи, тому краще вибирати гібриди з високою швидкістю віддачі вологи зерном.

Стійкість до вилягання

Дуже важлива при збиранні врожаю кукурудзи. Збирання стійких до вилягання гібридів проходить набагато легше, швидше і без помітних втрат, також дозволяє господарникам розтягнути період збирання в часі при виникненні несприятливих умов, таких як: дощі чи ранні сніги. Також цей показник дуже важливий при вирощуванні кукурудзи на силос. 

Найкращі гібриди кукурудзи вам можуть запропонувати фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад