Поради від Пана Агрохімовича

Кукурудзяний метелик: інсектицидний обробіток від шкідника
Кукурудзяний метелик: інсектицидний обробіток від шкідника
Опубліковано: 08 Вересня 2023

Стебловий (кукурудзяний) метелик (Ostrinia furnacalis Gn.), хоч і розвивається в Україні здебільшого в одному поколінні, є небезпечним шкідником на кукурудзі. Шкідник з’являється у червні й літає до середини липня. Їх літ збігається з фазою 12 листків і початком викидання волоті в кукурудзи.

Гусениці метелика в’їдаються в ніжки листя, стебла, ушкоджують волоті кукурудзи, заповзають в обгортку качанів, ушкоджуючи їх. У стеблах вони вигризають ходи та порожнини з отворами, що відкриваються назовні. Типовою ознакою пошкодження є бурове борошно, що висипається з прогризених отворів.

Найбільша шкідливість кукурудзяного метелика проявляється у більш зволожених районах, наприклад, за заплавами річок, у місцях із величезним переважанням торф’янистих, лесових ґрунтів. Поріг економічної ефективності обробки інсектицидами від стеблового метелика визначається за появи волоті.

Зазвичай період внесення інсектициду на кукурудзі від стеблового метелика настає при відродженні гусениць з другої декади липня (поява волоті) і може тривати до кінця першої декади серпня (молочної стиглості). Для інсектицидного обробітку у цей період важливо обрати обприскувач за певними критеріями, щоб ефективно обробити високорослі культури.

Зокрема, практики радять зважати на високий кліренс обприскувача, оскільки малий може значно пошкодити рослини, а сама машина може вийти з ладу. Діапазон висоти підйому штанги у таких машинах має бути достатнім для обприскування високорослих культур. Для цієї цілі також варто обирати оприскувач з вузькими та стійкими колесами — це зменшить витоптування та травмування рослин.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад