Поради від Пана Агрохімовича

Кукурудза і цинк
Кукурудза і цинк
Опубліковано: 10 Травня 2023

Я неодноразово розповідав вам про важливість цинку для кукурудзи. Але чому саме він такий важливий для цієї культури? Давайте спробуємо розібратися з цим і поглянемо, які саме процеси відбуваються з рослиною.

Фаза 3-го листка – відбувається витягування конуса зростання. Утворення вузлів та міжвузлів зачатка стебла.

5-й листок – відбувається розгортання зародкового листя, сегментація конуса зростання і формування зачатка осі волоті. Паралельно з цим – відбувається формування листя та погонів качана.

7-й лист – відбувається сегментація колосових лопатей волоті і сегментація осі зачатка качана, закладання рядів зерен. Саме в цей період так важливо надати додаткове підживлення Цинком, адже саме так ми зумовимо формування більшої кількості рядів в качані.

9-й лист – формування та диференціація квіток волоті, початок формування пилку. Формування качана, закладка зерен у ряду. Другий критичний момент, адже додаткове підживлення Цинком стимулюватиме закладення більшої кількості зерен в ряді.

15-й лист – відбувається зростання покривних тканин квіток колосків, диференціація квіток качана, закладка тичинок та зав’язей. Додаткове підживлення Цинком покращить стресостійкість культури, а Бором – покращить процеси запилення.

Поява волоті – відбувається поява волоті та формування зародкового мішечка.

Цвітіння волоті – відбувається цвітіння волоті та посилене зростання стовпців зав’язі та стрижня качана.

Цвітіння качана – відбувається поява рильців, запліднення та формування зернівки.

Молочна – повна стиглість – проходять етапи від формування зародка, утворення ендосперму та перикарпію зерна до диференціації ендосперму, утворення складних білків та вуглеводів.

Отже, 2 критичних моменти в житті кукурудзи з точки зору підживлення цинком:

6-7 листок – формується кількість рядів у качані;

8-9 листок – формується кількість зерен у ряді.

Саме перед цими фазами розвитку рослина повинна бути забезпечена на 𝟮𝟬𝟬% елементами живлення.

Для запобігання нестачі цинку в рослинах бажано перед посівом насіння кукурудзи обробити сірчанокислим цинком. Також не варто забувати про попередників на полі, як, наприклад, цукровий буряк, який за своєю природою забирає дуже багато різних поживних речовин із ґрунту і природно це не дуже вдалий попередник для кукурудзи.

Якщо ж кукурудза не отримує достатню кількість цинку, то цей фактор перешкоджає хорошим врожаям. Також це сприяє порушенню обміну речовин, і як наслідок кукурудза сповільнюється в зростанні. Внесення цинку, значно, покращує здатність рослин утримувати в собі воду.

Причинами поганого засвоєння цинку можуть бути:

низькі температури;

маленький вміст органічних речовин;

карбонатні солі;

великі дози азотних і фосфорних добрив.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад