Поради від Пана Агрохімовича

КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ ТА ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ
КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ ТА ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ
Опубліковано: 21 Квітня 2022

В умовах концентрації виробництва кукурудзи складаються оптимальні умови для розвитку певних груп шкідників, без боротьби з якими уникнути значних економічних наслідків неможливо. Найбільшої ефективності в боротьбі зі шкідниками і хворобами кукурудзи можна досягти комплексом організаційних, агротехнічних, хімічних і біологічних заходів.

Особливо шкодочинними для кукурудзи є дротяники та несправжні дротяники, совки, стебловий кукурудзяний метелик, шведська муха та діабротика (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) — один із найбільш небезпечних шкідників, що стрімко поширюється Європою і Україною.

Маю такі рекомендації для боротьби із діабротикою:

Сівозміна

Вирощування кукурудзи на одному полі щонайменше 1 раз на 3 роки.Вчасна сівбаІмаго жука приваблює запах пилку. Дослідження показують, що діабротика полюбляє більш пізні посіви, це може слугувати пасткою для шкідника з відповідним його контролем.

Контроль падалиці кукурудзи

Важливо прибрати падалицю кукурудзи до фази 6 листка, бо вона цвіте пізніше і довше приваблює дорослі особини шкідника. Крім того, падалиця залишається постійним місцем розмноження діабротики в інших культурах.

Обстеження / Історія полів

Обстеження треба проводити регулярно, оцінювати рівень пошкодження коріння та заселення надземної частини.

Хімічний контроль

Ґрунтові інсектициди під час сівби — потужний ґрунтовий інсектицид, стартове добриво та фунгіцидний протруювач можуть мати позитивний ефект для зменшення шкоди від личинок; листкові обробки для захисту від імаго (аби уникнути резистентності, для обприскування слід використовувати засіб з іншою, ніж у ґрунтового інсектициду, діючою речовиною).

Такі рекомендації будуть корисними і для боротьби з іншими шкідниками кукурудзи. Можна лише додати, що важливу роль у захисті рослин на початкових етапах росту й розвитку є інсектицидне протруювання насіння, а також інсектицидний захист по вегетації. Якщо головною проблемою на полі є озима совка, захисні обробки найкраще проводити вранці, коли гусінь дуже активна, — це дасть максимальний ефект. Проти стеблового метелика застосовують як біологічний метод захисту (внесення трихограми за результатами моніторингу посівів та установки пасток), так і хімічний (внесення інсектициду). У цьому разі господарство обирає найбільш прийнятний для себе метод.

Більше порад