Поради від Пана Агрохімовича

Коли підвищена швидкість обприскувача під час застосування гербіцидів є доцільною
Коли підвищена швидкість обприскувача під час застосування гербіцидів є доцільною
Опубліковано: 04 Травня 2023

У багатьох випадках під час застосування гербіцидів швидкість руху обприскувача має вирішальне значення.  Але часто аграріям доводиться обирати між швидкістю та якістю. Розкажу вам, коли швидкість обприскування буде доцільним вибором.

Зокрема, упущення найбільш чутливої до препарату фази розвитку бур’янів, призведе до суттєвого зниження технічної ефективності препаратів. У такому разі навіть застосування максимальних норм не дасть очікуваного ефекту.

Здійснюючи обприскування на швидкості 18-20 км/год, можна зберегти регламентовану технічну ефективність гербіцидів, які не можна застосовувати за низьких або високих температур повітря (нижче +10°C або вище +25°C), економлячи час на обробку.

Збільшення робочої швидкості руху агрегата під час обприскування важливо в умовах нестабільних погодних умов, коли прогнозують опади, а відкладати обробку немає можливості.

Мобільне обприскування посівних площ актуальне також за умов пізньої затяжної весни, коли строки внесення гербіцидів зміщуються. Особливо на великих посівних площах. До того ж робочий розчин не можна зберігати понад добу через втрату ефективності діючих речовин гербіцидів, розчинених у ньому.

Мобільність обприскування відіграє важливу роль і в умовах, коли у господарстві спостерігається значне навантаження на обприскувачі через збіг та/або накладання обробок гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Швидкісне виконання агрегатами своєї функції дасть можливість розвантажити обприскувачі, здійснити максимально можливий обсяг робіт за коротший термін.

Забезпечуючи мобільність обприскування на швидкості 18-20 км/год, аграрії матимуть змогу здійснити обприскування пестицидами у стислі строки, що є важливим чинником, який впливає на збереження та якість урожаю. 

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад