Поради від Пана Агрохімовича

Ключові фактори успішного вирощування сої
Ключові фактори успішного вирощування сої
Опубліковано: 12 Травня 2023

У розпалі посівна сої. Станом на початок травня засіяно 173,6 тис. га. За прогнозами у сезоні 2023 площі під культурою значно зростуть. Тож, щоб максимально збільшити продуктивність культури, експерти радять дотримуватись рекомендацій.

Однією з головних рекомендацій є вибір сорту сої, що відповідає кліматичним та ґрунтовим умовам регіону.

Також рекомендується вносити органічні добрива, особливо азотні, фосфорні та калійні, для забезпечення хорошого росту та розвитку рослин. Азотне живлення є одним з найважливіших факторів для досягнення високих результатів вирощування сої. Продуктивність може бути збільшена за допомогою правильного застосування добрив та контролю рівня азоту у ґрунті.

Вибір сорту

Оберіть сорт сої, який підходить для кліматичних умов вашого регіону та відповідає вашим потребам в урожайності та якості продукції.

Обробіток ґрунту

Перед посівом необхідно підготувати грунт, забезпечивши йому достатню вологість та розкислення.

Термін сівби

Найкращий час для посіву сої — з середини травня до початку червня, коли грунт нагрівся до 10-12ºС.

Глибина висіву

Сою слід сіяти на глибину 3-4 см, забезпечуючи рівномірне розподілення насіння по грунту, при достатньому зволоженні ґрунту. при недостатньому зволоженні доцільно збільшити глибину до 5–6 см.

Висів насіння

Рекомендується висівати насіння сої на відстані 12,5-35 см між рядками, залежно від віддалі між рядками, яку рекомендує виробник насіння.

Захист від шкідників та хвороб

Для зменшення ризику пошкодження від шкідників та хвороб, слід використовувати насіння високої якості та проводити обробку насіння перед посівом. Також для захисту рекомендується використовувати препарати, які допоможуть зберегти урожай.

Ефективні препарати, які зможуть уберегти врожай сої від втрат, вам допоможуть придбати фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад