Поради від Пана Агрохімовича

Гербіцид знищує до 15% урожаю: як завадити
Гербіцид знищує до 15% урожаю: як завадити
Опубліковано: 07 Серпня 2023

Цьогоріч на українських полях особливо поширена проблема забур’яненості посівів озимої пшениці у другій половині вегетації. Така ситуація загрожує чималою втратою врожайності.

У цій фазі посіви перебувають на етапі виходу колоса — у переході з генеративної до репродуктивної фази. Тоді проходить запилення квіток у колосках і розпочинається процес формування зернівки. Контроль бур’янів у цей період доволі складний, адже якраз формується урожай і важливо йому не нашкодити.

Завдання агронома у цьому випадку непросте: на полі вже є втрати врожаю через наявність бур’янів, а потрібно ще визначити терміни, щоб провести обприскування з якомога меншими втратами через гербіцидний вплив.

Буває дуже важко визначити, який вплив буде більшим: залишити бур’яни без контролю чи внести гербіциди. В такій ситуації досвідчені аграрії часто ухвалюють рішення на користь внесення гербіцидів.

Однак, слід розуміти, що гербіцид, потрапляючи на культурну рослину, знищує в середньому 15% урожаю. При середній врожайності 6 т/га йдеться про 0,9 т/га. Якщо ж перевести ці дані на площу 100 га, то це вже 90 т.

Провівши обробку гербіцидами у генеративній фазі, візуально негативного впливу на рослини озимої пшениці ми не побачимо. Проте кожне гербіцидне навантаження, особливо в такі пізні терміни, має вплив на врожайність і може спричинити її зниження. Вносити гербіциди у фазі колосіння-цвітіння не можна, тому що це може призвести до значних втрат врожаю — до 50%

Найбільш поширеними пізніми бур’янами на українських пшеничних полях є волошка синя, берізка польова, хвощ польовий. Для боротьби з ними доцільно провести обприскування гербіцидами з діючою речовиною МЦПА. Для зменшення негативного впливу на рослину обприскування варто проводити до початку фази колосіння або вже у фазі воскової стиглості.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад