Поради від Пана Агрохімовича

Чи доцільне підживлення озимих взимку
Чи доцільне підживлення озимих взимку
Опубліковано: 26 Січня 2024

Зима в цьому році нестабільна — з відлигами і зниженням температур, крім того є багато посівів озимих зернових, які не встигли нормально розкущитись в осінній період через брак опадів, тож у зиму входили нерозкущеними. Чи варто в такому разі проводити підживлення по мерзлоталому…

Багато аграріїв планували проводити підживлення по мерзлоталому ґрунту, але цей період в останні роки є дуже нестабільним і короткочасним, тому не завжди вдається провести підживлення по мерзлоталому вчасно і правильно.

У зв’язку із цим фермери задають питання: а якщо прямо зараз, не чекаючи березня місяця, у січні-лютому проводити такі підживлення, поки є плюсова температура?  Щоб відповісти на це питання, насамперед потрібно розуміти, в якій фазі росту і розвитку перебуває ваша озимина.

Найкраще проводити підживлення у фазі 3 листків, тобто у фазі початку кущення. Це саме та фаза, щодо якої можна говорити про необхідність проведення підживлення по мерзлоталому ґрунту, оскільки такий прийом сприятиме активному весняному кущенню й утворенню більшої кількості продуктивних пагонів. Якщо ж рослини добре розкущені й утворено більше продуктивних пагонів, то такі посіви, за словами експерта, не обов’язково підживлювати по мерзло-талому ґрунту.

Якщо ж пагонів іще більше, то таке підживлення взагалі може бути шкідливим. Оскільки утворюється більша кількість непродуктивних пагонів і рослина витрачає свої сили  на їх утворення, при цьому такі пагони не зіграють ролі у формуванні врожаю.

Щодо проведення підживлення взимку однозначних порад дати неможливо. Адже його доцільність залежатиме, зокрема, від того, наскільки теплою загалом буде зима. Якщо вона справді буде теплою і сильні морози будуть відсутні, то такий агроприйом відіграє позитивну роль і на рослинах утворяться додаткові пагони кущення й частина з них стануть продуктивними.

Натомість якщо повертатимуться морози, то підживлена озимина, в разі відновлення вегетації в теплі періоди, ризикує підмерзнути.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад