Поради від Пана Агрохімовича

Чому не спрацював гербіцид
Чому не спрацював гербіцид
Опубліковано: 30 Травня 2023

Щорічно близько 20% посівів польових культур страждають від неякісних гербіцидів. Сезон обробки поля гербіцидами для фермерів є найбільш стресовим моментом адже можливо всяке:

– гербіцид взагалі не знищив бур’яни;

– гербіцид погано спрацював на бур’яни, спочатку трохи придавив, а потім вони відновили вегетацію;

– гербіцид забрав бур’яни, але сильно придавив культурну рослину

– найстрашніше – гербіцид знищив і бур’яни і посів

Як зрозуміти, що стало причиною проблеми на полі?
Як не викидати гроші на вітер і отримувати 100% ефект від купленого гербіциду?
Які нюанси критично впливають на якість роботи навіть найдорожчих препаратів?

Причини, чому гербіцид не знищує бур’яни

Гербіцид неякісний, протермінований або фальсифікований. Довго пояснювати, чому не спрацював фальсифікат не має сенсу, так як в каністрі може просто не бути діючої речовини або її недостатньо. Також гербіцид може не спрацювати, якщо він зберігався в невідповідних умовах (холодний гараж або склад). Перед покупкою обов’язково перевірте дату виробництва, термін зберігання і якщо купуєте в місцевого продавця – умови зберігання. Дуже часто продавці навіть не знають, що гербіциди вимагають особливих температурних режимів, тому і не дотримуються їх.
Важливо – купувати препарати з сертифікатом і у адекватних продавців. Купуючи гербіцид за півціни з холдингу або у Васі з гаража ви самі собі робите пастку – дешева рибка – поле з бур’янами – гроші на вітер.

Неправильно підібраний термін внесення. Будь-гербіцид має регламент внесення. Це означає, що ідеально препарат спрацює у разі, якщо бур’яни на момент обробки були в рекомендованоій виробником фазі. Якщо бур’ян заввишки в коліно або вже цвіте, ефективність внесення гербіциду в такій фазі буде мінімальна.
Важливо – вносити гербіцид в оптимальній фазі розвитку бур’янів і обов’язково додати ПАВ при роботі по перерослих бурянах.

Неправильно підібраний гербіцид. Всі гербіциди, крім гліфосату мають вибіркову дію, що означає обмежений спектр контролю бур’янів. Не можна очікувати від гербіциду Пріма або аналогів, що вони заберуть з вашого поля пирій – ці гербіциди не працюють проти цього конкретного бур’яну. Не можна чекати, що напис гербіцид на каністрі = знищення всіх бур’янів на полі.
Важливо – вивчіть склад бур’янів на полі і підберіть правильний гербіцид конкретно під ці бур’яни.

Гербицид спрацював частково, смугами на початку поля і т.д. У цьому випадку швидше за все були проблеми з приготуванням робочого розчину – погано помитий бак після попередньої хімії, жорстка вода або несумісні компоненти робочої суміші.
Важливо – добре підготувати техніку перед роботою на новій культурі, дотримуватися рекомендованих норм препаратів, а не лити «на око» або щоб не залишалося в каністрі. Вимірювати рн води і коригувати його залежно від реакції.

Минуло мало часу після внесення препарату. Залежно від діючої речовини в складі гербіциду візуальні ознаки його роботи ви можете побачити через пару годин після обробки або через тиждень. Не варто лякатися, якщо на 2-3 день після внесення гербіциду бур’яни ще зеленіють на полі. Уточніть у продавця або виробника, коли повинен з’явиться візуальний ефект від внесення і тоді приймайте рішення щодо подальших дій – чекати чи вимагати компенсації. Також на швидкість роботи гербіциду впливає середньодобова температура і кількість вологи. Холод і посуха сповільнюють швидкість роботи гербіцидів.

Як бачите, ефективність вкладених у придбання гербіциду грошей на 50% залежить від якості і правильного підбору препарату і ще на 50% від того, як і коли ви його будете змішувати і вносити.

Фахівці Торгового Дому “Агрохім” допоможуть вам придбати найкращі препарати.

Гарних врожаїв та переважних вам рішень!

Більше порад