Поради від Пана Агрохімовича

Бакові суміші для озимих після відновлення вегетації
Бакові суміші для озимих після відновлення вегетації
Опубліковано: 08 Листопада 2023

Бакові суміші ефективніші у порівнянні з роздільним внесенням. По-перше, вони дають змогу боротися проти кількох шкодочинних організмів. По-друге, застосування ЗЗР таким чином зменшує витрати пального, знижує навантаження на техніку і ґрунт, знижує ризик механічних пошкоджень культури.  

Є різні види бакових сумішей: гербіцид + гербіцид, фунгіцид + гербіцид + мікродобрива, мікродобрива + різні пестициди:

Суміші однофункціональних препаратів (гербіцид + гербіцид), але з різними механізмами дії.

Різнофункціональні препарати для одночасного знищення різних шкодочинних об’єктів (гербіцид + інсектицид, фунгіцид + ретардант).

Суміші гранульованих або порошкоподібних мінеральних добрив і пестицидів за звичайних норм внесення.

Суміші рідких добрив з пестицидами, ретардантами, мікродобривами.

Суміші добрив і пестицидів для внесення з поливною водою.

Суміші фунгіцидів, мікродобрив та ретардантів для протруювання насіння.

Зараз відбувається стабілізація плюсових температур. Якщо підуть дощі, можливо, доведеться боротися з бур’янами восени. Серед інших ризиків — спалах хлібної жужелиці, бо багато пшениці в області посіяно по пшениці.

За такого сценарію в запасі мають бути гербіциди, фосфорорганічні інсектициди, які справляються зі шкідниками за пізнього прояву — хлорпірифос та альфа-циперметрин, якими можна працювати за температури 7°C. Для багатьох інших діючих речовин треба 12-15°C, які не завжди бувають пізно восени. 

Через те, що інсектициди фосфорорганічні, в бакових сумішах їх внести не вийде. 

Перший об’єкт на озимій пшениці, з яким необхідно боротися — зимуючі бур’яни. Обробки проти хвороб як борошниста роса і септоріоз проводити, зважаючи на сніговий покрив. 

На озимому ріпаку головний об’єкт після відновлення вегетації — хрестоцвіті блішки, гусениці листогризучих шкідників. З хвороб пероноспороз, борошниста роса і септоріоз.

В практиці в бакових сумішах на озимій пшениці двічі застосовували гербіцид, фунгіцид, інсектицид і мікродобриво, у фазі кущіння і по прапорцевому листку перед виходом колосу. Гербіцид по прапорцевому листу, зокрема, довелося додати через появу падалиці соняшника після дощу, інсектицид проти клопа шкідливої черепашки.

Які бакові суміші будуть ефективні, вам порадять фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад