Поради від Пана Агрохімовича

НЕСТАЧУ ДОБРИВ МОЖНА КОМПЕНСУВАТИ
НЕСТАЧУ ДОБРИВ МОЖНА КОМПЕНСУВАТИ
Опубліковано: 18 Квітня 2022

Через війну багато агропідприємств не мають доступу до необхідної кількості добрив, що в подальшому негативно вплине на показники врожайності. Тому аграріям рекомендують використовувати стимулятори та антистресанти, щоб хоч якось оптимізувати процес вирощування.

Стимулятори та антистресанти варто застосовувати для того, щоб добрива максимально ефективно засвоювались рослинами.

Якщо в попередні роки добрив вносили достатньо, рослини можуть компенсувати дефіцит, засвоюючи залишки елементів живлення з ґрунту.

Використовується кілька продуктів, які суттєво підвищують коефіцієнт засвоєння елементів живлення із внесених добрив та ґрунту:

  • Фульвітал Плюс у сухій та рідкій формі
  • Фульвігрейн Стимул в.с. та Фульвігрін Стимул в.с.
  • Фульвітал Плюс Цинк з.п.
  • Гуміфілд в.г. та Гуміфілд ВР-18.

Основними діючими речовинами цих препаратів є гумінові та фульвові кислоти. Це органічні сполуки, які формуються мільйони років у результаті хімічних та біологічних перетворень рослинних і тваринних решток.

Особливу роль відіграють фульвові кислоти. Їх молекули досить малі, що допомагає їм легко проходити навіть крізь клітинні мембрани.

Для забезпечення найвищого ефекту необхідно працювати комплексною технологією. Проте також важливо, щоб внесення були проведені в критичні періоди розвитку культури.

Наприклад, для соняшнику у фазу (V5–V8) 3–4 пар листків, коли закладається кількість квіток на рослині, та у фазу (R1–R3) зірочки, коли утворюються квітки та визначається потенційна кількість насінин у кошику.

Застосування препаратів компанії HuminTech у ці фази на соняшнику допомагає підвищити врожайність у середньому на 8-12%, проте іноді результат може досягати й 30-40%.

Більше порад